Odvaľovacie frézy

Pre kvalitné spracovanie vysokých požiadaviek našich zákazníkov, využívame najmodernejšie technologické vybavenie renomovaných partnerov. Pre prvotné trieskové obrábanie využívame stroje SMS a DMG MoriSeiki.

 

     

 

Kvalitné vstupné polotovary HSS a PM zabezpečujeme v spolupráci s firmou Böhler, rovnako ako tepelné spracovanie našich výrobkov.

Polotovary pre výrobu nástrojov zo spekané karbidov dodávajú firmy Ceratizit, Konrad Friedrichs, Extramet a Tribo. Aplikáciu PVD povlakov v kombinácii s úpravou rezných hrán zaručuje maximálnu efektivitu nástroja, ktorú realizujeme podľa finálnych potrieb produktu a zákazníka. V spolupráci s firmami LISS, SHM, CemeCon, VÚHŽ. Nástroje sú opatrené laserovým popisom s udaním základných hodnôt.

Vývoj a konštrukcia nástroja sa odvíja od zadania parametrov nástroja zákazníkom, alebo na základe požadovaných parametrov obrobku-ozubeného kolesa, vrátane tvarových modifikácií. Náš tím odborníkov je schopný navrhnúť nástroj pre jeho maximálne efektívne využitie u zákazníka, s ohľadom na jeho potreby, či sa jedná o hromadnú, či kusovú výrobu. Sme schopný zabezpečiť výpočet ekonomiky nástroja, či navrhnúť alternatívne riešenie pre existujúcu aplikáciu. Pri konštrukcii nástrojov používame softvér ESCO, 2D a 3D prostredie firmy Autodesk.

 

   

 

Firma ANAJ Czech a. s. disponuje širokou paletou meracích zariadení pre všetky stupne medzioperačných meraní, a to ako mechanických, tak optických prístrojov. Pre finálne meranie odvaľovacích fréz sme vybavený strojom Werth, ktorý nám v plnom rozsahu zabezpečí kompletné zmeranie nástroja s výstupom podľa štandardu DIN, či špecifikácie zákazníka. Stroj Werth je plne kompatibilný s konštrukčným software ESCO a zabezpečuje komplexné vyhodnotenie všetkých parametrov nástroja. Samozrejmosťou pre našich zákazníkov je dodanie potrebných meracích protokolov.

 

           

 

Naši odborníci v teréne aj v konštrukcii sú Vám k dispozícii nielen pre zadanie nových nástrojov do výroby. Sú nápomocní aj pri riešení vašich prevádzkových problémov, pri vyhodnocovaní rentability, či životnosti, alebo stavu Vašich existujúcich nástrojov. Sme pripravený využiť naše skúseností pri riešení Vašich prianí a potrieb priamo na mieste u Vás.

 

                             

 

Servis ostrenia nástrojov zabezpečíme nielen pre nástroje našej výroby, ale pre všetky Vami používané nástroje ostatných výrobcov. Ostrené nástroje opatríme meracím protokolom podľa Vašich potrieb. Frézy ostríme v požadovanej triede presnosti podľa toho, ako bol nástroj vyrobený. Nástroje opatríme správnou PVD vrstvou podľa použitia nástroja. Zaistíme zvoz Vašich nástrojov.